15.09.2021

Kapitalny początek Ligi Europy w wykonaniu mistrzów Polski. Spartak Moskwa – Legia Warszawa 0-1

Newsy
<strong>Kapitalny początek Ligi Europy w wykonaniu mistrz&oacute;w Polski. Spartak Moskwa &ndash; Legia Warszawa 0-1</strong>Fot. PAP/EPA

Legia Warszawa w imponującym stylu zainaugurowała występy w Lidze Europy. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe wicemistrzów Rosji, Spartaka Moskwa!

W pierwszej połowie gra była wyrównana, choć aktywniejsi byli piłkarze rosyjskiej drużyny. Legia nie miała w tej części żadnej dogodnej sytuacji do strzelenia gola.

Druga połowa zaczęła się od jeszcze większej przewagi Spartaka. Gospodarze byli jednak wyjątkowo nieskuteczni. Za to Legia coraz groźniej kontratakowała. Kapitalną okazję zmarnował najpierw Luquinhas, a chwilę potem Mahir Emreli trafił w słupek.

W doliczonym czasie gry Legia całkowicie zaskoczyła rywali. Kapitalnym rajdem popisał się Ernest Muci, a jego podanie celnym strzałem wykończył Liram Kastrati.

Spartak-Legia 0-1. Brawo dla mistrzów Polski!